18 máj

Jedálenské stoličky, ktoré si zamiluje asi každá kuchyňa

Stoličky určené do kuchýň a jedální sú dnes vyrábané z rôznych materiálov. Prevažuje kov, plasty, ale stále platí, že praktickým a elegantným materiálom aj pre stoličky je tradičné drevo. Obľúbené sú aj kombinácie niektorých materiálov. Typ jedálenských stoličiek je potrebné pochopiteľne zladiť s ostatným nábytkom a s celkovým charakterom kuchyne či jedálne.

Kovové stoličky

Pre jedálenské stoličky z kovu platí, že sa jedná o výraz komfortu a elegancie. Kovová kostra jedálenských stoličiek je spravidla z lesklého elegantného chrómu. Taktiež sa používajú vypaľované práškové farby, ktoré sú trvanlivé, a údržba týchto stoličiek je veľmi jednoduchá. Práškové farby umožňujú pestrý výber farebných odtieňov.

Obľúbené sú kombinácie chrómu s drevom, s plastom alebo s textilným či koženkovým čalúnením. Konštrukcia stoličiek je z kovu, a sedadlo, ktoré je zaopatrené čalúnením, býva drevené, preglejkové alebo plastové. Ďalším typom sú kovové konštrukcie, na ktorých sú pripevnené plastové časti tvoriace sedadlo a operadlo.

Plastové stoličky

Pestrá paleta tvarov, štýlov a designov plastových stoličiek umožňuje výber podľa predstáv každého z nás. Plastové stoličky sú praktické i elegantné. Hlavnou prednosťou je jednoduchá údržba, odolnosť a enormne nízka hmotnosť.

Na výber sú najrôznejšie tvary, designy a hlavne farby, ktoré je možné prispôsobiť celkovému ladeniu jedálne či kuchyne, podlahovej krytine i ostatným doplnkom.

Vysokou pevnosťou a praktickosťou vynikajú najmä moderné materiály, ako je polykarbonát a polypropylén. Stoličky z týchto materiálov môžete bez problémov používať aj na balkóne, terase alebo na záhrade.

Drevené stoličky

Najmä stoličky z masívu budia dojem komfortu. Používa sa drevo smrekové, borovicové alebo kvalitné a tvrdé drevo z dubu či buku. Morením dreva je možné dosiahnuť taktiež imitácie čerešne, orechu, jelše a iných drevín.

Drevené stoličky prispievajú predovšetkým k príjemnej a útulnej atmosfére. V tomto smere vynikajú stoličky vyrobené v rustikálnom štýle, ktoré v kombinácii so stolom a kuchynskou linkou, v tom istom štýle, sú jedinečným a trvanlivým nábytkom.