17 nov

Moderné vyhotovenie komôd – dub sonoma a wenge

Aj komoda dokáže skvele zaplniť roh miestnosti, len tomu musí byť prispôsobená. V dnešnej dobe nie je problém nájsť komodu, ktorá toto všetko bude spĺňať aj s estetickou stránkou veci.

Navyše existuje tiež mnoho nádherných kombinácií, kde síce hlavnú úlohu predstavuje komoda, ale sú k nej napríklad ďalšie komponenty, napr. stôl a regál. Takáto zostava si vás získa praktickosťou. Hodí sa do menšieho priestoru doma, ale aj do kancelárie. U väčšiny nábytku je to navyše tak, že si môžete vybrať, kam čo umiestnite, či vpravo alebo vľavo. Odpadajú vám tak podobné starosti ako ste mali s výberom sedacej súpravy.

Pokiaľ si kupujete komodu ako solitérny kus nábytku, nemusíte sa trápiť tým, kam ju umiestnite. V prípade trojuholníkovitého pôdorysu je jednoduché vymyslieť, kde bude rohová komoda stáť, a na čo ju použiť. Praktická malá skrinka sa bude hodiť do modernej domácnosti a aj na chalupu.

Rohová komoda

Dub sonoma sa teší veľkej obľube z hľadiska jeho používania. Jeho výsostné kontúry si zamilujete na prvý pohľad. Je svetlej farby s žíhaným povrchom, vďaka nemu vyzerá veľmi draho a luxusne, aj keď tomu tak byť nemusí. Mnoho moderných komôd je totiž z laminátu. Ich povrch je jednoducho umývateľný, čo oceníte aj v prípade, že máte deti.

Wenge je do tmavého morenia, takže pravý opak svetlej sonomy. Doma si môžete vytvoriť príjemné kontrasty alebo naopak podtrhnúť krásu súladu. Rohová komoda dnes navyše nezdobí len spálne, je ich mnoho druhov od tých obývacích až po tie detské.

Rustikálny štýl komôd

Komoda ako taká má mnoho podôb, o čom samozrejme všetci veľmi dobre vieme. Čo sa týka ich štýlov, možno vás neprekvapí ich masívna forma a vidiecka podoba. Mosadzné úchytky vrátane rezbárskych a vyrezávaných častí, lahodí vášmu oku a súčasne tu skryjete plno vecí. Komody robustného vzhľadu majú dosť často skutočne hlboké zásuvky.