29 mar

Rohové rozkladacie sedacie súpravy sú skvelým a praktickým riešením

Predstaviť si obývaciu izbu bez sedacej súpravy snáď ani nejde. V kamenných obchodoch s nábytkom, aj v eshopoch na internetových stránkach sa môžete stretnúť so širokou ponukou sedacích súprav v najrôznejšom vyhotovení.

Pokiaľ uvažujete o novej sedacej súprave, zamerajte sa na rozkladacie súpravy, ktoré sú skvelým a praktickým riešením. V zloženom stavu môže cez deň slúžiť k pohodlnému sedeniu, a v prípade potreby ju môžete rozložiť a vytvoriť veľkú plochu na spanie. Toto riešenie je výhodné napríklad pre dvoch ľudí bývajúcich v garsoniére, ktorým rozkladacia súprava nahradí manželskú posteľ, alebo pre prípad častých návštev, pre ktoré za okamžik vytvoríte pohodlné spanie.

Rozkladacie súpravy s úložným priestorom

Rozkladací systém umožňuje pohodlné spanie pre dve dospelé osoby, alebo trebárs aj tri deti. Toto riešenie je vhodné ako do malého bytu, tak i do väčšieho bytu viacčlennej rodiny.

Ohromnou výhodou je navyše úložný priestor. Pri rozkladacích súpravách býva dostatočne objemný, takže do neho môžete uložiť prikrývky, vankúše, posteľné obliečky, plachty a ďalšie veci, pre ktoré by ste inak museli vyhradiť miesto niekde inde.

Uskladnenie posteľného prádla a ďalších súčastí potrebných k spaniu priamo v rozkladacej sedacej súprave je úžasne praktické. Všetko máte ihneď po ruke, a ráno máte jednoducho a rýchlo upratané.

Vyhotovenie rozkladacích súprav

Rohové riešenie rozkladacej sedacej súpravy je zaujímavé z niekoľkých dôvodov. Vyplníte jeden celý roh obývacej izby, umožníte tým sedenie viacerých osôb, čo ocení hlavne viacčlenná rodina alebo domácnosť, v ktorej sa konajú časté stretnutia rodinných príslušníkov alebo hostí.

V neposlednom rade umožňuje rohová súprava pohodlné sedenie napríklad pri sledovaní televízie, čítaní alebo pri relaxácii, kedy si môžete bez problémov ľahnúť a natiahnuť nohy.

Rozkladacie sedacie súpravy sa vyznačujú kvalitným rozkladacím mechanizmom, spravidla pevným kovovým rámom a kvalitnými lamelami. Tento systém umožňuje jednoduché a rýchle rozloženie a zloženie bez použitia hrubej sily.

Poťahovým materiálom je buď klasické čalúnenie alebo veľmi kvalitná ekokoža. Tá pôsobí elegantne a zároveň sa dobre udržiava, a pri šetrnej starostlivosti má dlhú životnosť.