17 nov

Zásuvkové komody – jednoduché línie a čistota štýlu

Dávno sú za nami časy keď sa komody využívali len v spálňach. Dnes sú ukazovateľom modernej doby a dotvárajú príjemné prostredie aj napríklad v obývacej izbe, alebo detskej izbe.

Elegantnú verziu zásuvkových komôd predstavujú komody vyhotovené v lesku. Ich výnimočnosť podtrhujú aj úchytky, ktoré tu skvele plnia svoj účel. Umožňujú jednoduchú manipuláciu s komodou a jej zásuvkami. Najlepším riešením sú kovové pojazdy, vďaka nim predĺžite životnosť celej komody. Sú prevenciou privretia prstov.

Jednoduché línie a čistota štýlu

Minimalizmus dnešnej doby je možné vidieť na jednoduchých líniách nábytku. Nie sú to len zásuvkové komody, ktoré podliehajú týmto trendom. V podobnom duchu sa vyrábajú aj sedacie súpravy, a napríklad aj obývacie steny. Pri nadčasových komodách je tento materiál väčšinou odľahčený. Zásuvkové komody sú v tomto prípade najčastejšie vyrobené z MDF, DTD alebo LTD laminátu. Tým sa stávajú ľahšou variantou, ktorú jednoducho a kamkoľvek premiestnite.

Či už teda komoda slúži na vystavenie ďalších vašich dekorácií, umožňuje skryť plno ďalších vecí. Mnoho ľudí má vrch komody vyzdobený najrôznejšou keramikou alebo džbánmi s umelými kvetinami či sviečkami s aromalampou. Každý tým určuje svoj osobitý štýl, a dáva tak komode ďalší smer. Môžu tu byť orientálne vecičky, ale tiež vidiecke dekorácie. Rozhodujúce je teda aj to, čo je na komode, obsah vo vnútri nie je až tak podstatný.

Komody do detských izieb

Certifikované zásuvkové komody pre deti sú zaujímavou variantou, pretože sa objavujú v najrôznejších druhoch dreva. Bezpečné používanie komody tu zaisťujú koľajnice s brzdným systémom. V praxi to znamená minimalizáciu úrazov. Maľované komody vodnými acrylovými farbami sú pre deti tými pravými. Sú farebné, hladkej textúry a príjemného vzhľadu. Počet šuplíkov už závisí na vás, krásne vyzerajú tri šuplíky a viac.