17 nov

Závesné skrinky do kúpeľne

Pri budovaní novej kúpeľne, alebo modernizácii starej kúpeľne budeme určite vyberať aj vhodný kúpeľňový nábytok najmä k ukladaniu najrôznejších hygienických, pracích a čistiacich potrieb.

Pre tento účel sú určené kúpeľňové skrinky, ktoré majú najrôznejšiu podobu, vyhotovenie, design, veľkosť, tvar, farbu a tiež spôsob umiestenia. Okrem klasických stojacích skríň sú veľmi praktické závesné skrinky do kúpeľne. Okrem praktickosti sú ideálnym riešením tiež z hľadiska ich odolnosti, a v neposlednom rade vzhľadom k ich elegancii.

Materiál

Závesné, alebo tiež horné skrinky, sú so zrkadlom alebo bez zrkadla. Okrem najrôznejších tvarov a veľkostí si môžete vybrať aj medzi rôznymi materiálmi. Pre vlhké prostredie kúpeľne je ideálny napríklad materiál MDF, ktorý je veľmi kvalitný a odoláva vlhku, čo je zvlášť pre kúpeľňový nábytok nevyhnutné. Rovnakú službu poskytuje tiež praktický, ľahký a odolný laminát.

Druhy

Aké sú druhy závesných skriniek? Praktické sú skrinky s pravými alebo ľavými plnými dvierkami a jednou vnútornou policou. Poznáme ich pod vžitým názvom galérky. Pokiaľ je dostatok miesta, je určite lepšie zadovážiť si širšie dvojkrídlové riešenie, ktoré pojme omnoho viac nevyhnutných kúpeľňových potrieb.

Viacúčelové sú závesné skrinky umožňujúce aj použitie nožičiek pre lepšiu inštalácii. Môžu sa kombinovať s rôznymi doplnkovými skrinkami a zrkadlami. Vhodným materiálom je laminát, ktorý sa tiež jednoducho udržuje, a predovšetkým odoláva vlhkosti. Najčastejšie sú vyrábané v bielej farbe, ale do luxusnejšej kúpeľne si môžete zadovážiť aj závesné skrinky s motívom dreva.

Lacné aj luxusnejšie závesné skrinky sú dodávané so zrkadlami alebo bez nich. Elegantne pôsobia, ale tiež z praktického hľadiska je výborným riešením závesná horná skrinka, pri ktorej tvoria dvierka dve zrkadla, a pod nimi je ešte polička slúžiaca k odkladaniu rôznych drobností, ako napríklad šperkov, hodiniek a iných cenností, ktoré odkladáme pri kúpaní.